ENG

Marcowe pobyty w pracowniach orońskich

Pobyty indywidualne

Anna Szalast kontynuuje rozpoczętą kilka miesięcy wcześniej pracę przy dwóch wielkoformatowych kamiennych rzeźbach. Pierwszą, zatytułowaną „Trójtemperamenty”, wykuwa w marmurze, druga – „Transformacja” będzie połączeniem marmuru z brązem. Obie rzeźby przeznaczone są do przestrzeni otwartej.

Na kilkudniowym pobycie goszczą w Orońsku Bogusław Bachorczyk i Zbigniew Sałaj. Artyści przygotowują prace na wystawę w Galerii „Oranżeria”. Twórczość Bogusława Bachorczyka oscyluje wokół historii, ciała, erotyki, pamięci oraz współczesnych definicji męskości. Do swoich realizacji wykorzystuje wiele mediów, m.in. malarstwo, rzeźbę i fotografię, stosuje bricolage, łączy tradycyjne techniki rzemieślnicze z nowoczesnymi mediami. Na wystawie „Przedwiośnie” artysta zaprezentuje serię obiektów, rzeźbiarskich projektów wykonanych z aluminium oraz przeskalowane formy nawiązujące do przedmiotów zaczerpniętych z otaczającej nas codzienności.

Zbigniew Sałaj w swojej realizacji sięgnął tym razem po przedmioty funkcjonujące w życiu codziennym, związane bezpośrednio z jego historią rodzinną. Głównym elementem pracy jest uprząż z lat 50. należąca do dziadka artysty, która w skali 1:1 została odtworzona w formie neonu. W przestrzeni galerii pojawiają się również elementy ceramiczne nawiązujące swoją formą do skórzanych lejców. Integralną częścią instalacji jest prostokąt ziemi 900 × 400 cm obsiany owsem, nad którym rozpięty jest neon.

 

 kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Dział komunikacji, dodano: 2019-04-03 15:15:34, czytane: 1068 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego