ENG

Rafał Frankiewicz

Pobyty indywidualne

W sierpniu i na początku września z orońskiej pracowni korzystał Rafał Frankiewicz – artysta rzeźbiarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Studiował na Wydziale Edukacji Wizualnej w latach 1990–1997. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Jacka Bigoszewskiego.

W trakcie tegorocznego pobytu w Orońsku artysta pracował nad rekonstrukcją pomnika ORŁA. Oryginalna rzeźba wykonana była z betonu, obecna wykuta została w czerwonym piaskowcu w oparciu o koncepcję rzeźby betonowej. Wymiary: wysokość – 120 cm, głębokość – 90 cm, szerokość –80 cm. Wysokość pamiątkowego cokołu z otoczaków – 540 cm.

Pomnik stanie w Stoczku Łukowskim. Jego odsłonięcie planowane jest na październik br. w 220. rocznicę bitwy pod Stoczkiem.

Rafał Frankiewicz wspólnie z artystą Bogdanem Wajbergiem przez kilka lat organizowali wystawy, uczestniczyli w plenerach w Polsce i we Francji, tworzyli prace figuratywne – rzeźby, płaskorzeźby, formy kameralne i monumentalne. W roku 2003 ich realizacje zobaczyć można było w Galerii „Oranżeria” na wystawie zatytułowanej „Trzy-maj(się) maju”.

Obecnie Rafał Frankiewicz wspólnie z żoną Martą prowadzi w Pabianicach Autorską Pracownię Rzeźby „FUKS-FRANKIEWICZ”.

„Nasza pracownia to specjalistyczna firma realizująca projekty o charakterze przestrzennym. Projektujemy, tworzymy, realizujemy i nadzorujemy wszelkie prace związane z aranżacją przestrzeni poprzez rzeźbę i wszystkiego, co się dzieje dookoła niej. Nasza specyfika polega na wytwarzaniu nowych wartości wizualnych w zgodzie z rzymską zasadą:

BONUM, PULCHRUM, VERUM – DOBRO, PIĘKNO, PRAWDA.

Uprawiane przez nas dyscypliny rzeźbiarskie to:

  • sztuka portretu,
  • ars funeralis (sztuka nagrobna),
  • sztuka dla przestrzeni publicznej i prywatnej,
  • rzeźba kameralna,
  • statuetki i medale pamiątkowe,
  • projekty opakowań plastikowych do zastosowań wielkoprzemysłowych”.

Artyści są autorami ponad 3-metrowych posągów greckich bogów m.in. Zeusa, Ateny i Dionizosa, które zdobią posiadłość greckiego biznesmena na Cyprze.kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2010-09-14 14:34:45, czytane: 6470 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego