ENG

Listopadowy pobyt Agnieszki Chudzickiej

Pobyty indywidualne

W listopadzie kolejny raz gościmy w Orońsku Agnieszkę Chudzicką. W trakcie obecnego pobytu, podobnie jak poprzednio, artystka korzysta z pracowni ceramicznej, gdzie kontynuuje prace rozpoczęte latem 2010 i 2011 roku. Są to rzeźby wykonane w ceramice: „…”, Gdzieś w nas…, ponadto kontynuacja projektu malarskiego Z cyklu jednego wnętrza… Jak mówi: Efekt doświadczeń osobistych, dalszego etapu poszukiwań uzewnętrzniania tego co wewnątrz…

Miękkie formy organiczne, kojarzące się z tkanymi przez jaskółki gniazdami, kontrastują z formami sztywnymi, bunkrowymi. Bunkier jako schron miał służyć ochronie życia, trwały, mocny, solidny, a jednak są w nim rysy i szczeliny… wobec tego jedynym schronieniem, najmocniejszym i najtrwalszym jest nasze wnętrze.

Agnieszka Chudzicka ukończyła Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, gdzie w 2002 roku zdobyła dyplom w pracowni prof. Jana Finksteina. Praca dyplomowa artystki zatytułowana W sieci to kolekcja ubiorów damskich i męskich inspirowanych siecią pajęczą i siecią relacji międzyludzkich. A. Chudzicka jest też absolwentką Akademii Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. W 2006 roku uzyskała dyplom w pracowni rzeźby dr Barbary Zambrzyckiej-Śliwy. Jej praca dyplomowa Parkour – przestrzenie osobiste to instalacja łącząca rzeźbę i fotografię. Artystka uczestniczyła w wielu wystawach. W lipcu bieżącego roku w Galerii Przejazd – Propaganda Sztuki w Katowicach prezentowała swoje prace malarskie na wystawie Z cyklu jednego wnętrza.

Zajmuje się rzeźbą, malarstwem, rysunkiem, instalacją i obiektem. Tematem jej twórczości jest człowiek, jego wnętrze oraz relacja wnętrza z tym co na zewnątrz. Moja twórczość to dla mnie przestrzeń dla ukazania emocji ludzi, mimo że fizycznie często ich nie przedstawiam. To poszukiwanie przestrzeni wewnętrznej w otaczającej rzeczywistości.

www.agnieszkachudzicka.plkategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2011-11-14 12:22:10, czytane: 4544 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego