ENG

Ewa Beyer-Formela

Pobyty indywidualne

Od 19 lutego do 5 marca gościmy w Orońsku znaną polską rzeźbiarkę Ewę Beyer-Formelę.

Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. Stanisława Horno-Popławskiego. Dyplom uzyskała w 1960 roku. Pracowała przy odbudowie Gdańska, wykonując prace rzeźbiarskie w kamieniu. Od 1974 roku jest inicjatorką i organizatorką plenerów rzeźby w granicie we Wdzydzach Kiszewskich. Wykonuje rzeźby w granicie, marmurze, drewnie oraz metalu i ceramice. Zajmuje się także malarstwem pastelowym. Mieszka w Sopocie.

Prace Ewy Beyer-Formeli znajdują się w: Muzeum Ziemi Kłodzkiej, Muzeum Regionalnym w Opocznie, Galerii El w Elblągu, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Galerii ZAR w Warszawie, Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz w prywatnych i państwowych zbiorach w Polsce, Niemczech, Francji, Belgii, Szwajcarii, Włoszech, Norwegii, Finlandii i Kanadzie.

Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i plenerach. Jest organizatorką pokazów indywidualnych rzeźby. W 2010 roku jej prace można było oglądać na wystawie w Galerii „Oranżeria” Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

W 2010 roku została odznaczona Medalem Gloria Artis.kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2013-03-08 13:53:14, czytane: 4186 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego