ENG

Mateusz Rembieliński

Pobyty indywidualne

Od 1 do 10 lipca po raz pierwszy gości w Orońsku Mateusz Rembieliński. Jest synem Teresy Murak, artystki, która we wcześniejszych latach dość często odwiedzała Orońsko, miała też tutaj swoje wystawy indywidualne.

Mateusz Rembieliński urodził się w 1979 roku. W latach 2001–2004 studiował w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. W 2010 roku ukończył Europejską Akademię Sztuk na Wydziale Malarstwa. Rysownik, twórca komiksów. Brał udział w konkursach komiksowych m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego. Wystawiał w Galerii Zoya w roku 2009. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Artysta przygotowuje się do wystawy „Ciągłość idei”, której otwarcie zaplanowano na 12 lipca w Warszawie, w Galerii XX1. Na pokazie zaprezentowany zostanie cykl rysunków, projektów do komiksów z gatunku fantazy, w którym znalazło odzwierciedlenie wieloletnie zainteresowanie artysty tą dziedziną sztuk plastycznych, militariami, historią, oraz prace sprzed okresu studiów, rysunki, które są śladem pierwszych fascynacji komiksem z gatunku science fiction.

W czasie pobytu w Orońsku artysta wykonał „Broń artystyczną”, stosując takie techniki kowalskie jak: kucie, cięcie, spawanie, ostrzenie i szlifowanie, wykorzystując do tej pracy resory samochodowe, rurki stalowe.

„(…) prace wykonane w CRP są częścią serii rzeźb broni, artystycznej włóczni. Jest to projekt eksperymentalny z pogranicza rzeźby z metalu i rzemiosła kowalskiego. Cechy tych form to dynamizm, siła, niezniszczalność, mobilność (…)”.kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2013-07-10 07:22:37, czytane: 3807 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego