ENG

Edyta Katarzyna Dąbrowska, Małgorzata Miękina, Joanna Nodzykowska-Szarkowska

Pobyty indywidualne

Od 1. do 30. lipca z orońskiej pracowni rzeźbiarskiej korzystają trzy artystki: Edyta Katarzyna Dąbrowska, Małgorzata Miękina, Joanna Nodzykowska-Szarkowska.

Edyta Katarzyna Dąbrowska studiowała na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest też absolwentką Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP. W roku 2005 uzyskała dyplom z rzeźby w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego. Jest członkiem Stołecznego Towarzystwa Oświatowego (STO). Jej materiałem rzeźbiarskim jest glina i szkło. Tworzy rzeźbę ceramiczną i witraże. Związana z Pracownią Ceramiki Angoba działającą przy Ośrodku Kultury Ochota. Uczestniczyła w licznych wystawach poplenerowych członków tej pracowni.

Małgorzata Miękina ukończyła socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Jest członkiem ZAP. Pracuje głównie w glinie, tworzy ceramikę artystyczną oraz użytkową. Uczestniczy w wystawach zbiorowych Pracowni Angoba, Pracowni Czary oraz Stowarzyszenia KERAMOS.

Joanna Nodzykowska-Szarkowska, rzeźbiarz-ceramik. W 2003 obroniła dyplom w pracowni małej formy rzeźbiarskiej warszawskiej ASP, pod kierunkiem prof. Piotra Gawrona. Od lat współpracuje z Pracownią Ceramiki Angoba. Pracuje w glinie. Bierze udział w wystawach organizowanych przez Pracownię Angoba.

W trakcie tegorocznego pobytu w Orońsku artystki tworzą prace pod wspólnym tytułem „Ślady natury”.kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2013-07-24 13:55:43, czytane: 4103 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego