ENG

Anna Lenkiewicz

Pobyty indywidualne

Listopad 2013

Anna Lenkiewicz studiowała malarstwo w Harrow School of Arts w Londynie i w Warszawie, w Akademii Sztuk Pięknych. W 1972 roku uzyskała dyplom w pracowni prof. Krystyny Łady Studnickiej. Pracowała w londyńskim wydawnictwie, opracowując graficznie encyklopedie i publikacje naukowe. Po powrocie do Polski współorganizowała Warszawski Miesiąc Malarstwa – cykliczny projekt wystaw organizowany przez Okręg Warszawski ZPAP oraz wystawy zbiorowe w Szwecji, Kolonii i Krakowie.

Wyróżniona dwoma stypendiami twórczymi MKiS oraz stypendium zagranicznym w Brukseli. Uprawia malarstwo oraz rzeźbę kameralną. Jest członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, ZPAP a od 2006 roku także „Nieformalnej Grupy”.

Miała wiele wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Od ukończenia studiów uczestniczy w wystawach zbiorowych. Prace Anny Lenkiewicz znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Anglii, Francji, Szwajcarii i w Niemczech.

W ostatnich latach prezentowała swoje prace m.in.: 2007 – Artists from Warsaw, Halmstad, Szwecja; BWA, Nowy Sącz; Pologne – Paris, Paryż; 2008 – Bliżej – Dalej, Nowy Sącz, Krynica, Nowy Targ; 2009 – Taki Pejzaż, wystawa organizowana przez MCKiS, Dom Kultury Polskiej, Wilno; 2010 – BWA, Ciechanów, Galeria Miejska, Ostrołęka, Płocka Galeria Sztuki; 2011 – Galeria „Piwnice”, BWA, Kielce; Open Art Exhibition, Pallant House, Chichester, Anglia; 2012 – Galeria Michalaków, Kazimierz; BWA, Piła.

W kwietniu 2013 roku, w Galerii Collegium Civitas mieszczącej się w PKiN w Warszawie, można było obejrzeć prace artystki na wystawie Pejzaż syntetyczny. W trakcie pobytu w Orońsku artystka wykonuje prace malarskie, a także małe formy ceramiczne.kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2013-11-19 13:52:17, czytane: 4491 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego