ENG

Aleksandra Ławicka-Cuper i Alain Lapicoré

Pobyty indywidualne

Od 25 lipca do 12 sierpnia po raz kolejny w pracowniach orońskiego Centrum przebywała para artystów: Aleksandra Ławicka-Cuper i Alain Lapicoré.

Oprócz wspólnie uprawianej dziedziny sztuki – land artu, czy raczej art nature, każdy z artystów prowadzi własną działalność twórczą. Wspólnie przygotowują projekty instalacji efemerycznych z materiałów głównie naturalnych i nierzadko je realizują podczas sympozjów, w tym roku w Chaillol i w Arles (Francja), a także podczas wspólnych podróży artystycznych – Normandia, Maroko, Prowansja, Alpy.

W trakcie pobytu w Orońsku Aleksandra Ławicka-Cuper realizowała kameralne prace w porcelanie, a także w kamieniu i metalu.

Alain Lapicoré znajduje dużą przyjemność w pracy w granicie polskim, który stanowi pewną nowość na jego drodze twórczej. Stara się również poszerzać swój warsztat rzeźbiarski korzystając z możliwości Centrum w dziedzinie ceramiki i gipsu kontynuując wcześniej rozpoczęte projekty.kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2014-08-26 08:00:23, czytane: 6538 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego