ENG

Ogólnopolska Konferencja Naukowa 10-11.03.2016, Wolsztyn Narodziny nowoczesności. Między tradycją a awangardą.

Konkursy, konferencje

Otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w ogólnopolskiej konferencji Naukowej Narodziny nowoczesności. Między tradycją a awangardą. O rzeźbie II poł. XIX i I poł. XX wieku, która odbędzie się w dniach 10-11.03.2016 roku w pałacu Mycielskich w Wolsztynie. Konferencję organizuje Koło Studentów Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu we współpracy z Instytutem Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Wolsztyn. Patronat honorowy nad konferencją objęli: prof. dr hab. Lechosław Lameński (IHS w Lublinie), dr Rafał Makała (US w Szczecinie), prof. dr hab. Waldemar Okoń (IHS we Wrocławiu), dr hab. Andrzej Szczerski (IHS w Krakowie) oraz prof. dr hab. Tadeusz Żuchowski (IHS w Poznaniu).

Główną ideą planowanej konferencji jest dyskusja i refleksja nad zmianami, jakie zaszły w rzeźbie przełomu wieków. Zasadniczym celem jest prezentacja pejzażu artystycznego tego okresu, w którym to nacisk kładziony jest na rzeźbę I połowy XX wieku, z uwzględnieniem przełomu w sztuce około 1920 roku. Problematyka konferencji będzie poszerzona o zagadnienia praktyk akademickich, szkolnictwa artystycznego i określenie miejsca prowincji w dyskusji o sztuce odradzającej się Polski.

Więcej informacji i szczegółów można uzyskać pisząc na adres: konferencja.wolsztyn2016@gmail.comNa ten adres należy również wysyłać do 30 listopada br. zgłoszenia udziału w konferencji.

 

Do pobrania:

» Konferencja Wolsztyn 2016 Informatorkategoria: Konkursy, konferencje, autor: , dodano: 2015-09-18 08:02:54, czytane: 2419 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego