ENG

Hoger Instituut voor Schone Kunsten

Konkursy, konferencje

Nabór zgłoszeń do programu HISK na lata 2017 & 2018

Termin naboru upływa 15 czerwca 2016 (decyduje data stempla pocztowego lub przesłania online).

Informacje oraz szczegóły: http://hisk.edu/mw/index.php/Application

HISK oferuje ponadakademickie kursy z zakresu sztuki audiowizualnej oraz sztuk plastycznych. Instytut zapewnia młodym artystom z Belgii oraz spoza jej granic prywatne studio na okres dwóch lat. 

Artyści, którzy posiadają tytuł magistra sztuk pięknych lub inne odpowiednie kwalifikacje mogą się ubiegać o przyjęcie do HISK. Wyjątek mogą stanowić kandydaci, którzy nie ukończyli magisterium, ale których artystyczne osiągnięcia pokazują wysoki poziom rozwoju, silną motywację oraz wybitne zdolności artystyczne. Wartości merytoryczne oraz wizualne przedstawionych prac będą oceniane wyżej aniżeli ich styl, użyty materiał czy technika. 

Uczestników zobowiązuje się do przeprowadzenia krytycznych badań w zakresie własnych zainteresowań. W tym samym czasie powinni się oni starać, aby ich praktyka była powiązana z szeroko rozumianym socjologicznym i kulturowym kontekstem. Od kandydatów oczekuje się także aktywnego uczestnictwa w życiu całego HISK. Komunikacja ta jest postrzegana jako bardzo ważny element wymiany i rozwoju osobowego.

Ponadakademicki program edukacyjny HISK jest dwuletnim programem stacjonarnym, który rozpoczyna się 1. stycznia 2017, a kończy 3. grudnia 2018 roku. 

HISK
Hoger Instituut voor Schone Kunsten
Higher Institute for Fine Arts
Charles de Kerchovelaan 187a
B-9000 Gent
Phone +32 9 269 67 60
info@hisk.eduwww.hisk.edukategoria: Konkursy, konferencje, autor: , dodano: 2016-06-08 12:53:17, czytane: 1782 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego