Dziś otwarte do 16:00

Zachód słońca o 16:21

°C

Warsztaty plastyczne

Data Aby zamówić warsztaty plastyczne skontaktuj się z Działem Edukacji
Czas trwania 60 min.
Cena 12 zł / uczestnik

W czasie warsztatów można odkryć nowe oblicza znanych technik plastycznych. Rzeźba – ruchoma z papieru, a może miękka do przytulania? Malarstwo – realistyczne czy eksperymentalne i abstrakcyjne? Teatrzyk – jak to jest wykreować swoją własną historię? Fotografia – nie cyfrowa w sekundę, a wymagająca cierpliwości, przypominająca starodawną technikę ilustracji.

Brzmi ciekawie? Zapraszamy do wyboru spośród palety możliwości!

Wszystkie zajęcia plastyczne odbywają się w przestrzeni warsztatowej dla maksymalnie 25-osobowych grup.

 

Proponowane warsztaty:

 

Wszyscy jesteśmy światłoczuli

(wiek uczestników: 10–18)

Fotografia eksperymentalna – nauka o historycznej metodzie utrwalania obrazów połączona z praktyką warsztatową pozwalającą na wykonywanie własnych „starych fotografii”, bez użycia aparatu, w technice cyjanotypii.

Zajęcia sezonowe prowadzone od maja do września

 

Laboratorium koloru

(wiek uczestników: 6–13)

Poznawanie „malarskiej” przeszłości Orońska, eksperymentowanie w technice akwareli, nauka o kolorze i doświadczenia w mieszaniu barw.

 

Kolaż i szablon

(wiek uczestników: 6–13

Wybrane dzieła z kolekcji CRP przedstawione zostaną w formie szablonu i posłużą uczestnikom warsztatów do zabawy. Zestawienie różnych technik plastycznych sprawi, że powstaną oryginalne dzieła, pełne zadziwiających zestawień.

 

Tajemniczy dworek Brandta w 3D

(wiek uczestników: 6–13)

Każdy z uczestników zbuduje z papieru własną wersję dworku Józefa Brandta. Wykorzystując unikatową technikę pop-up, która polega na wycinaniu i wklejaniu elementów, stworzymy przestrzenną makietę 3D.

 

Karty okolicznościowe oraz nauka obdarowywania

(wiek uczestników: 6–13)

Uczestnicy przekonają się, jak własnoręcznie wykonać kartkę okolicznościową odznaczającą się wyjątkową estetyką. Istotne będą odpowiednie zestawienia barwne, fakturowe oraz podstawy kaligrafii. Warsztaty pomagają w ćwiczeniu skupienia i koncentracji.

 

„Sygnatura” Wojciecha Fangora

(wiek uczestników: 6–13)

W tym roku mija 100 lat od daty urodzin tego wybitnego artysty – malarza, rysownika, rzeźbiarza i plakacisty. Jego praca „Sygnatura”, będąca w kolekcji CRP, wpisała się już na stałe w wizerunek orońskiego parku rzeźby. Będzie ona inspiracją do stworzenia własnych przestrzennych napisów.

 

Konik oroński

(wiek uczestników: 6–13)

Józef Brandt był wybitnym malarzem, ale również znawcą i doskonałym hodowcą koni. Uczestnicy stworzą swoją własną ruchomą rzeźbę oraz wezmą udział w miniprzedstawieniu pt. „Koniki pana Brandta”.

 

„Słowa na wiatr – działania twórcze z rzeźbą kinetyczną”

(wiek uczestników: 13–18)

Uczestnicy spotkania stworzą pracę złożoną z elementów, które po połączeniu utworzą ruchomą rzeźbę. Warsztaty wprowadzają elementy ćwiczenia z ekspresji i wyobraźni przestrzennej.

 

Teatrzyk kamishibai

(wiek uczestników: 6–13)

Kameralny teatrzyk dla dzieci inspirowany Dalekim Wschodem. Podczas warsztatów przywołamy japońską technikę opowiadania historii z wykorzystaniem papierowych, ilustrowanych plansz.

 

Lekcja anatomii

(wiek uczestników: 6–18)

Warsztaty polegające na wykonaniu odlewu własnej dłoni. Specjalnie dobrane materiały pozwolą uzyskać hiperrealistyczny efekt: widoczne będą nawet linie papilarne.

 

Medalierstwo

(wiek uczestników: 10–18)

Dziedziną twórczości artystycznej upamiętniającą ważne postaci i wydarzenia jest medalierstwo. Uczestnicy warsztatów opracują własne projekty i wykonają płaskorzeźbione formy gipsowe.

 

Mutosztuka

(wiek uczestników: 6–13)

Kamień, drewno, metal… czy rzeźba zawsze musi być twarda? Współczesna historia sztuki udowadnia, że formy przestrzenne mogą powstawać również z miękkich tkanin. Uczestnicy zajęć będą mogli stworzyć własne prace, będące zarówno rzeźbą, jak i np. przytulanką.

 

Bal u Amelii

(wiek uczestników: 6–18)

Na przestrzeni lat Orońsko posiadało wielu właścicieli. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z historią tutejszego pałacu, a wykonując papierowe kukiełki mieszkańców Orońska, utrwalą swoją wiedzę. Podsumowaniem będzie wspólny taniec wszystkich postaci.

 

Zamów

Zapraszamy przedszkola, szkoły, świetlice środowiskowe, uniwersytety trzeciego wieku do udziału w zajęciach organizowanych przez Dział Edukacji Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Organizujemy spotkania o różnorodnej tematyce dopasowanej do wieku uczestników. Prowadzą je edukatorzy a czasami sami artyści. Zajęcia rozwijają zdolności plastyczne, poznawcze i umożliwiają realizację programów kształcenia zintegrowanego: historii, języka polskiego, plastyki, przyrody i ekologii.

Jak zamawiać?
 1. 1
  Wybierz z naszej oferty rodzaj zajęć.
 2. 2
  Zadzwoń lub wyślij e-mail i zarezerwuj termin z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Podaj telefon kontaktowy.
 3. 3
  Określ liczebność grupy.
 4. 4
  Omów warunki płatności (faktura, paragon).

zadzwoń
48 618 45 16, wew. 59, 18
W godzinach od 10.00 do 15.00

napisz
edukacja@rzezba-oronsko.pl

1/7
 • Papierowa marionetka przedstawiająca Józefa Brandta z pędzlem w dłoni
 • Prace dzieci przypominające misie przytulanki
 • Ośmiornica wykonana ze sznurków
 • Zabawkowa postać wykonana z szarego papieru, piór i muszli
 • Kartka okolicznościowa z wystającymi elementami (róża, sznurek)
 • Czarny i biały marionetkowy konik z papieru, sznurka i koralików
 • Narysowany byk na szarej kartce
Obejrzyj galerię