ENG

Renata Komorniczak

Pobyty indywidualne

Od 17 lipca do 13 sierpnia po raz kolejny na indywidualnym pobycie twórczym w orońskim Centrum Rzeźby Polskiej przebywała artystka – Renata Komorniczak, która kontynuowała rozpoczęte w ubiegłym roku prace w kamieniu nad rzeźbą noszącą tytuł „Pierrot”.
Rzeźbiarka jest absolwentką Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP. Poza rzeźbą pani Renata zajmuje się też malarstwem, rysunkiem, medalierstwem. Głównym tematem jej twórczości jest człowiek i jego emocje. Najchętniej tworzy w ceramice, kamionce, ale też w kamieniu i brązie.
Jest członkiem Stowarzyszenia Keramos, Stowarzyszenia Twórców Pomost, Stowarzyszenia „Les Europeennes de l`Art”, grupy twórczej Wymiar, międzynarodowej grupy Emocjonaliści i oczywiście Związku Polskich Artystów Plastyków.
W latach 1991–1993 uczyła ceramiki na Uniwersytecie Ludowym w Turnie a w latach 1997–2015 była dyrektorem Domu Kultury „Aleksandrów” w warszawskiej dzielnicy Wawer.
Uczestniczyła w wielu plenerach ceramicznych. Brała udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. W lutym tego roku zaprezentowała swoje prace pt. „Komentarze” na wystawie indywidualnej w „Promie Kultury” na Saskiej Kępie w Warszawie.
Jej prace znajdują się w kolekcjach w Polsce, Niemczech, Francji i we Włoszech.kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2016-08-17 11:57:44, czytane: 1411 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego