ENG

Plener Lab Oro 2017

Plenery

Od wielu lat w sierpniu w pracowni ceramicznej pracują uczestnicy międzynarodowego pleneru ceramicznego LAB ORO. Pomysłodawcą o organizatorem pleneru jest Bogusław Dobrowolski. Projekt jest skierowany do artystów plastyków uprawiających twórczość w zakresie szeroko rozumianej ceramiki artystycznej, głównym celem tych spotkań jest konfrontacja postaw twórczych wobec tworzywa i warsztatu ceramicznego, wymiana doświadczeń, poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych oraz formalnych na styku rzeźby i ceramiki.

Uczestnicy pleneru wykonują własne projekty w materiale ceramicznym, które wypalają w piecach elektrycznych i piecu „raku”, po pracy odbywają się spotkania, podczas których każdy uczestnik prezentuje swój dorobek twórczy.

Dodatkowym, bardzo istotnym elementem, jest propagowanie możliwości realizacyjnych, jakie oferuje pracownia ceramiczna CRP w środowiskach artystycznych w Polsce i za granicą.

Tradycją stało się prezentowanie prac wykonanych podczas pobytu w Orońsku na wystawie w roku następnym, po wystawie każdy z uczestników pleneru zostawia jedną z nich w CRP.

W tym roku w ramach LAB ORO w CRP pracują: Natalia Zuban z Ukrainy, Siraj Saxena z Indii oraz Iwona Rozbiewska, Katarzyna Miściur i Agnieszka Hernik z Polski, komisarzem pleneru jest Bogusław Dobrowolski.kategoria: Plenery, autor: , dodano: 2017-08-25 08:49:28, czytane: 1482 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego