ENG

Wiosenne pobyty w Orońsku

Pobyty indywidualne

Rozpoczęły się wiosenne pobyty rzeźbiarzy w Orońsku. Jadwiga Bardyszewska pracuje z przerwami od stycznia i wykonuje małe formy z brązu techniką na wosk tracony.

Katarzyna Lipecka realizuje w żywicach poliestrowych, aluminium, brązie i cold brązie cykl prac o tematyce mitologicznej i związaną z nią symboliką, szczególną uwagę poświęca uwypukleniu kontrastów dobro – zło, niewinność – ciężka zbrodnia. W swoich pracach artystka inspiruje się twórczością Aliny Szapocznikow i Igora Mitoraja, deformacje które pojawiają się w jej pracach nie są jednak związane z chorobą, lecz z przemianami ciała. Podczas tego pobytu modeluje w plastelinie i glinie, wykonuje formy silikonowe i odlewy.

Beata Czapska, stała bywalczyni w Orońsku, kończy prace w granicie i drewnie rozpoczęte w ubiegłym roku. Podczas każdego pobytu rzeźbiarka realizuje wiele rzeźb, jedne zaczyna inne kończy, teraz przygotowuje się do wystawy, która odbędzie się latem w Domu Kultury w Konstancinie. Przewodnim motywem w twórczości pani Czapskiej jest przyroda, obecnie pracuje jednocześnie nad rzeźbami animalistycznymi oraz kontynuuje cykl „Trawy”, w ramach którego powstaje praca „Wiatr Oro”.

 

 kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Izabela Sosnaowska-Kozieł, dodano: 2018-04-06 11:01:10, czytane: 1675 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego