ENG

Pobyty czerwiec 2020

Pobyty indywidualne

Pobyty czerwiec 2020

Jak każdego lata we wszystkich pracowniach orońskich wre praca. Stali bywalcy od lat rezerwują letnie miesiące na pobyty twórcze.

Krótkie 4-dniowe warsztaty zakończyła w CRP 15-osobowa grupa studentów Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie. Opiekunem merytoryczny grupy był Krzysztof Franaszek, pod jego nadzorem studenci modelowali w glinie i pracowali koncepcyjnie nad projektami site-specific.

Jolanta Wołocznik wykonuje trzy prace w kamieniu: „Kariatydę” w marmurze, „Ślimaka” w trawertynie i „Mostek” w granicie. Barbara Moderau dwie: „Bliskość-nietoperze” w ceramice i masie szamotowej, drugą w marmurze.

Beata Czapska od kilku miesięcy przygotowuje w CRP wystawę, którą pokaże w Mińsku, pracuje w marmurze karraryjskim i sławnowickim.

Podczas krótkiego, kilkudniowego pobytu Paweł Althamer pracuje nad grupą figur z ceramiki –naturalnych rozmiarów portretów zatytułowanych „Bruno’s”. Modelami figur byli trzej chłopcy o imieniu Bruno.

Anna Szalast, która jest gościem CRP od początku roku, na palcu rzeźbiarskim wykuwa monumentalne rzeźby z kamienia przeznaczone do przestrzeni otwartej.

Ryszard Stryjecki kończy pracę nad modelem w glinie popiersia Kornela Morawieckiego i miniaturą pomnika „Victoria 1920”. Koncepcja artysty zakłada umieszczenie na Pałacu Kultury i Nauki pomnika Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscu iglicy, dzięki temu gmach Pałacu Kultury przestanie być symbolem komunizmu, stanie się symbolem zwycięstwa nad nim, skalą porównywalny byłby z nowojorska Statuą Wolności.kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Dział Komunikacji, dodano: 2020-07-06 09:30:49, czytane: 1489 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego