ENG

NOC MUZEÓW W BIAŁY DZIEŃ

Wydarzenia

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza na „NOC MUZEÓW W BIAŁY DZIEŃ

niedziela 23 maja, w godzinach od 12.00 do 19.00

 

 

Zapraszamy na wystawy:

Monika Weiss – Nirbhaya

Ewa Maria Śmigielska „Follow the Dragon”

 

12.00 – 18.00

Prezentacja performatywna „Adolf Ryszka – prace w muzeum”

W godzinach od 12.00 do 18.00 na wystawie będą odbywały się dyżury pracowników CRP na zaaranżowanych stanowiskach – konserwator, inwentaryzator, dokumentalista oraz fotograf.

Prezentacja zatytułowana „Adolf Ryszka – prace w muzeum” to nietypowa wystawa będąca hołdem oddanym wielkiemu polskiemu rzeźbiarzowi, a zarazem ukazanie rutynowych działań prowadzonych przez pracowników Muzeum Rzeźby Współczesnej związanych z przyjmowaniem dzieł sztuki do kolekcji.

Pokaz zaaranżowano w taki sposób, aby prezentowane rzeźby ukazywały nie tylko dzieła wybitnego rzeźbiarza, ale i jego warsztat. Ekspozycja pokazuje zarówno obiekty przekazane przez spadkobierców w depozyt Centrum Rzeźby Polskiej, jak i prace, które od wielu lat znajdują się w naszej kolekcji.

 

15.00 – 16.30

Wykład o twórczości Adolfa Ryszki – Dorota Grubba

 

Zapraszamy również do odwiedzania naszej księgarni, w której dostępne są wydawnictwa Centrum Rzeźby Polskiej.

 

Wydarzenia odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym oraz z zachowaniem limitu osób mogących przebywać jednocześnie na sali.

 

Bilet wstępu do galerii – 1 złkategoria: Wydarzenia, autor: Dział komunikacji, dodano: 2021-05-17 12:46:52, czytane: 533 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego