ENG

Studenci Wyższej Szkoły Artystycznej z Warszawy

Plenery

Od 24 do 30 września w Orońsku gościliśmy po raz pierwszy grupę studentów Wyższej Szkoły Artystycznej z Warszawy. Ta dość młoda uczelnia to jedyna szkoła w Polsce zajmująca się kompleksowym i profesjonalnym nauczaniem w dziedzinie charakteryzacji teatralno-filmowej oraz projektowania graficznego.

W trakcie sześciodniowego pobytu na plenerze studentki po raz pierwszy zetknęły się z rzeźbą. Pod fachowym okiem Katarzyny Szarek, wykładowczyni tej uczelni i zarazem opiekunki grupy, młodzież wykonała naprawdę ciekawe prace rzeźbiarskie w glinie, która jest jednym z bardziej „przyjaznych” materiałów rzeźbiarskich szczególnie dla osób, rozpoczynających swoją przygodę z rzeźbą. Inspiracją twórczą dla studentek były emocje i uczucia.

Uczestniczki i tytuły prac:

Sara Idczak – Panika

Karolina Wyroch – Euforia

Paulina Kuczma – (bez tytułu)

Dajana Borowiec – (bez tytułu)

Zuzanna Zaraś – Upór

Małgorzata Gołębiowska – Melancholia

Katarzyna Kowalczyk – Ulga

Katarzyna Szarek pochodzi z Nowego Sącza, jest absolwentką zakopiańskiej „szkoły Kenara”, Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (pracownia prof. Jana Kucza) oraz podyplomowego Studium Pedagogicznego przy warszawskiej ASP. W roku 2008 otrzymała stypendium Fundacji im. J. Brandta, dzięki któremu w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zrealizowała i obroniła, jako pracę dyplomową, rzeźbę ŹRÓDŁO, której promotorem był prof. Grzegorz Kowalski.

W ramach przyznanego stypendium Erazmus artystka studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Atenach, gdzie uczyła się rzeźby w pracowni prof. George’a Lappasa oraz malarstwa w pracowni prof. Zachariasa Arvanitisa. Od 2011 roku jest doktorantką na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2012 roku jest wykładowcą w Wyższej Szkole Artystycznej, gdzie prowadzi zajęcia z malarstwa i liternictwa.

Artystka brała i bierze nadal udział w wielu plenerach, wystawach rzeźby i rysunku, zarówno w kraju, jak i za granicą. Brała udział w wielu plenerach i sympozjach artystycznych w Polsce, ale też w Bułgarii, Grecji, Słowacji, Niemczech, Litwie.kategoria: Plenery, autor: Joanna ZE, dodano: 2015-10-06 07:10:58, czytane: 2046 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego