ENG

Warsztaty rzeźbiarskie Orońsko 2015 Spotkanie studentów i pedagogów z Polski i Niemiec

Plenery

Od 30 października do 8 listopada z orońskich pracowni korzystali studenci i pedagodzy z Polski i Niemiec. Była to już szósta edycja warsztatów rzeźbiarskich organizowanych co dwa lata w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku przez Wydział Architektury Hochschule für Angewandte Wissenschaft und Kunst (HAWK) z Hildesheim oraz Politechnikę Gdańską.

Dla młodzieży z Niemiec tegoroczny plener odbywał się, podobnie jak w latach poprzednich, pod hasłem Sztuka na budowie (Kunst am Bau). Młodzi adepci sztuki rzeźbiarskiej tworzyli „małe formy", które były odlewane w brązie przy użyciu techniki na wosk tracony. Studenci poznawali również techniki form powielanych. Gościem warsztatów był prof. Jan Kurek z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Poza zajęciami warsztatowymi, uczestnicy zwiedzili Centrum Rzeźby Polskiej, zapoznali się z jego historią i teraźniejszością oraz odbyli tradycyjną wycieczkę do Krakowa.

Studenci i pedagodzy mieli również możliwość obserwowania przygotowań do wystawy prac Wojciecha Fangora, a także uczestnictwa w otwarciu tej wystawy.

Koordynatorem spotkania ze strony niemieckiej był prof. Michael V. Sprysch.

Nadzór merytoryczny ze strony Politechniki Gdańskiej sprawowali: Dąbrówka Tyślewicz i Tadeusz Fołtyn.kategoria: Plenery, autor: Joanna ZE, dodano: 2015-11-10 11:56:15, czytane: 2526 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego