ENG

Grupa artystyczna ARTEMISJA

Plenery

Od 25 do 31 lipca odbywał się w Centrum Rzeźby Polskiej IV Plener Ceramiczny grupy artystycznej  Artemisja.

Artemisja - tak początkowo było nazwane miejsce, gdzie  prezentował swoje prace artysta, Aleksander T. Bieguński, który po pewnym czasie zaprosił swoich przyjaciół, artystów: Bożenę Głażewską, Martę Godzwon, Monikę Piotrkowską, Małgorzatę Prokop, Justynę Domańską-Siuda i wspólnie stworzyli grupę ceramiczna.

Członkowie grupy spotykają się w pracowni ceramicznej AngobA. Tworzą nie tylko ceramikę, ale również decoupage, soutache, malarstwo, batik, filcowanie, szycie.  

Członkowie grupy najchętniej w swoich wypałach stosują japońską technikę wypału „raku”.

Klasyczna technika „raku” została opracowana w Japonii na początku 1500 roku i wykorzystywana była do wytwarzania uroczystych naczyń do herbaty buddyjskich mistrzów Zen. Jednym z najsłynniejszych był ośrodek blisko Kioto, gdzie od XVI wieku wytwarzano najcenniejsze czarki do herbaty. 

Artyści należący do grupy Artemisja uczestniczą w licznych plenerach jak też prezentują swoje prace na wielu wystawach.
Grupa uczestniczyła w plenerze ceramicznym Wolnej Grupy Ceramika, który odbywał się również na terenie orońskiego Centrum na początku lipca tego roku.kategoria: Plenery, autor: Joanna ZE, dodano: 2016-08-04 12:26:33, czytane: 1374 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego