ENG

Niedzielne warsztaty rodzinne

Warsztaty dla rodzin

Niedzielne warsztaty rodzinne

w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, ul. Topolowa 1

Zajęcia prowadzone są w wybrane niedziele, początek zajęć o 13.30

zapraszamy dzieci i rodziców

Niedzielne „spotkania ze sztuką” to cykl regularnie organizowanych warsztatów w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Atrakcyjne  gry i zabawy łączymy z zajęciami rozwijającymi  inwencję, wyobraźnię i wrażliwość plastyczną. Pomożemy także zrozumieć różne przejawy sztuki i kultury współczesnej, z którymi stykamy się w naszym codziennym otoczeniu. A przy okazji skorzystamy z różnych możliwości technicznych, które oferują orońskie pracownie i wykonamy „własne” dzieła sztuki.

Zajęcia trwają około 1,5 godziny i składają się z dwóch części:

  • Część teoretyczna – 30 minutowy wstęp wprowadzający uczestników w tematykę prowadzonych zajęć, połączony z oprowadzaniem i rozmową o aktualnych wystawach, który stanowi punkt wyjścia do przeprowadzenia zajęć praktycznych. Krótka rozmowa na wstępie ma na celu objaśnienie tematu związanego z wystawą czasową.
  • Działania warsztatowe – trwająca 60 minut część warsztatowa będzie realizacją założeń z części pierwszej, sprawdzeniem omawianych teorii i utrwaleniem wiedzy poprzez doświadczenie. Zajęcia będą dawały możliwość zapoznania się ciekawymi technikami plastycznymi. Doświadczenie tworzenia będzie przebiegać pod okiem prowadzącego, ale przy dużym wykorzystaniu własnej inwencji. Podczas wykonywania zadań plastycznych, dzieciom pomagają i kibicują ich rodzice lub opiekunowie.

 

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prowadzimy zapisy na zajęcia pod adresem: warsztaty@rzezba-oronsko.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30–15.30 pod numerem telefonu 48 618 40 27 w. 19

 

28.07.2019

Nie tylko kamień… – warsztaty w nawiązaniu do twórczości Magdaleny Abakanowicz.

W czasie spotkania uczestnicy będą mieli okazję do spotkania z dziełami uznanej polskiej artystki. Zaprezentujemy najważniejsze dzieła Abakanowicz, przybliżymy jej nowatorską technikę, a także postaramy się stworzyć rzeźby z tkanin.

11.08.2019

ODWOŁANE!

25.08.2019

Legendy parku - warsztaty tworzenia komiksu

Co to jest komiks? Jaka jest jego historia? Do czego potrzebny jest rysownikowi storyboard i co to takiego? Wszystkie te zagadki spróbujemy rozwiązać w trakcie warsztatów tworzenia komiksu.

Oroński park i znajdujące się w nim rzeźby inspirują do tworzenia wielu niezwykłych historii, swoje miejsce znalazły tu również tajemnicze Mutanty stworzone przez Magdalenę Abakanowicz.

15.09.2019

Abakany – warsztat tworzenia tkanin

Magdalena Abakanowicz eksperymentowała wykorzystując niecodzienne techniki i materiały do przetwarzania swoich myśli w namacalne dzieło. Do pierwszych prac własnoręcznie tworzyła tkaniny, które stały się później materiałem rzeźbiarskim. Warsztat tkacki może stać się niezwykłym doświadczeniem. Uczestnicy stworzą własne barwne sploty, które przetworzą w trójwymiarowe dzieła.

 

Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego