Dziś otwarte do 16:00

Zachód słońca o 16:00

°C

Dlaszkółi przedszkoli

Spotkanie w muzeum, doświadczanie dzieł sztuki i rozmowa na temat osobistych wrażeń to główne cele realizowane w czasie lekcji muzealnych. Zorganizowane grupy ze szkół i przedszkoli mogą dowolnie korzystać ze specjalnie przygotowanych przez dział edukacji warsztatów, spotkań muzealnych, oprowadzań i gier terenowych, dostosowanych do wieku i potrzeb odbiorców. Przyroda trzynastohektarowego parku, stała wystawa w Pałacu Józefa Brandta i aktualne wystawy w Muzeum Rzeźby Współczesnej i galeriach Oranżeria czy Kaplica dają możliwość realizowania programów kształcenia zintegrowanego, historii, języka polskiego, plastyki, przyrody i biologii na kolejnych etapach nauczania. Jednocześnie od najmłodszych lat oswajają z magicznym światem sztuki.

Dladziecii rodzin

„Spotkania ze sztuką” to imprezy plenerowe i cykliczne warsztaty odbywające się w Centrum Rzeźby Polskiej nawiązujące do aktualnych wystaw. Skierowane są zarówno do dzieci, jak i ich opiekunów. Organizowane gry i zabawy łączymy z zajęciami rozwijającymi inwencję, wyobraźnię i wrażliwość plastyczną. Ich celem jest również pomoc w zrozumieniu różnych zagadnień związanych ze sztuką i kulturą współczesną, z którymi stykamy się na co dzień. Podczas warsztatów korzystamy z możliwości technicznych oferowanych przez orońskie pracownie. Zajęcia trwają około 1,5 godziny i składają się z dwóch części: teoretycznej – wstępu wprowadzającego uczestników w tematykę prowadzonego spotkania; warsztatowej – polegającej na wykorzystaniu zdobytych informacji w praktyce.

Dladorosłych

Edukacja dorosłych to połączenie doświadczenia artystycznego ze zgłębianiem wiedzy na określony temat. Zapraszamy do udziału w organizowanych przez dział edukacji oprowadzaniach po aktualnych wystawach. Program zwiedzania realizowany jest przez doświadczonych edukatorów i dostosowany do potrzeb naszych gości. Orońskim bogactwem jest różnorodność tematyczna: ścieżka historyczna, współczesna, przyrodnicza. Istnieje możliwość wcześniejszego ustalenia trasy i czasu zwiedzania. Dorośli goście przyjeżdżający do Orońska mogą również skorzystać z oferty warsztatowej. W pracowni ceramicznej wprowadzimy Państwa w tajniki tworzenia z gliny. Spotkania dedykowane są małym grupom amatorów sztuki, którzy chcą od podstaw nauczyć się tworzenia rzeźb i przedmiotów użytkowych.

Edukacjaonline

Nie możesz przyjechać do Orońska, to nie problem, spotkaj się z nami online. Proponujemy zajęcia grupowe i indywidualne. Stała oferta Centrum Rzeźby Polskiej została dostosowana do możliwości edukacji zdalnej. Zachęcamy do skorzystania z wirtualnej przestrzeni i zapraszamy na spotkania z edukatorkami, które przeprowadzą lekcje dla uczniów szkół podstawowych i średnich z wykorzystaniem inspirujących materiałów dydaktycznych. Proponujemy również zajęcia on-line dotyczące wystaw bieżących. Każda ekspozycja w naszych przestrzeniach galeryjnych to nowe tematy w dialogu z publicznością i kolejne inspiracje do tworzenia wydarzeń kulturalnych. Zapraszamy na spotkania z artystami, szkolenia dla nauczycieli, seminaria i oprowadzania po wystawach.

Projektyspecjalne

W ramach podstawowej działalności edukacyjnej podejmujemy współpracę z innymi instytucjami, placówkami, szkołami, uczelniami. Jesteśmy otwarci na pomysły z zewnątrz, wspieramy inicjatywy zaangażowane społecznie, chętnie dzielimy się materiałami edukacyjnymi. Razem tworzymy nowatorskie projekty, które pozwalają wyjść poza ramy regularnej oferty Centrum. Realizowaliśmy przedsięwzięcia ze szkołami i organizacjami pozarządowymi, tworząc przestrzeń wymiany doświadczeń między muzeum a lokalną społecznością – dziećmi ze szkół i przedszkoli, młodzieżą z ośrodków wychowawczych, mieszkańcami gminy Orońsko. Najważniejsze to: „Pole sztuki”, „Zielone Orońsko”, „Pracownia Edukacyjna”, „Siła Natury”, „Kto sztuka nie błądzi, mural na szkole Orońsku”, „Dzień Seniora”, „Wspólne Kolędowanie”, „Empty Bowls”.

Zamów

Zapraszamy przedszkola, szkoły, świetlice środowiskowe, uniwersytety trzeciego wieku do udziału w zajęciach organizowanych przez Dział Edukacji Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Organizujemy spotkania o różnorodnej tematyce dopasowanej do wieku uczestników. Prowadzą je edukatorzy a czasami sami artyści. Zajęcia rozwijają zdolności plastyczne, poznawcze i umożliwiają realizację programów kształcenia zintegrowanego: historii, języka polskiego, plastyki, przyrody i ekologii.

Jak zamawiać?
 1. 1
  Wybierz z naszej oferty rodzaj zajęć.
 2. 2
  Zadzwoń lub wyślij e‑mail i zarezerwuj termin z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Podaj telefon kontaktowy.
 3. 3
  Określ liczebność grupy.
 4. 4
  Omów warunki płatności (faktura, paragon).

zadzwoń
48 618 45 16, wew. 59, 19

napisz
edukacja@rzezba-oronsko.pl

1/8
Obejrzyj galerię