ENG

Sierpniowe pobyty twórcze

Pobyty indywidualne

Od pierwszego sierpnia z orońskiej pracowni korzystają panie: Iwona Malchrowicz-Kulągowska i Malina Kokoszczyńska. Artystki uprawiają malarstwo, rzeźbę, grafikę, a także inne formy twórczości. Obecnie obie panie zajmują się ceramiką i kontynuują prace rozpoczęte w trakcie zimowego pobytu w Orońsku.

Na placu rzeźbiarskim spotkać też można rzeźbiarkę z Francji – Beatę Czapską, która już od wielu lat przyjeżdża do Orońska. Artystkę fascynuje świat zwierząt. Postaci zwierząt tworzy w różnych materiałach m.in. w drewnie, marmurze, granicie, serpentynicie. W czerwcu tego roku prezentowała swoje prace w paryskiej Galerie Bruno Jansem.

Kolejny raz gościmy w CRP Agnieszkę Chudzicką, która kontynuuje prace ceramiczne rozpoczęte w listopadzie 2011 roku. W pracowni, z której korzysta artystka zobaczyć można też obrazy. Pani Agnieszka zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tworzy też instalacje i obiekty.

Od 1 do 8 sierpnia przebywał w Orońsku Ralf Sander – artysta niemiecki, mieszkający obecnie w Belfaście (Irlandia Północna). Wykonał tu wiele ciekawych prac z plastiku np. nawiązujące do ikonografii ołowianych żołnierzyków, zmultiplikowane figurki ludzkie czy swojego rodzaju „transformersy” zmieniające swój charakter w zależności od strony, którą się ogląda – rzeźby en face wyglądają jak postaci ludzkie, obserwowane z boku przybierają szczurze kształty. Zupełnie inną stylistykę prezentują figury ludzi i zwierząt wycięte płasko, sylwetowo w metalu. Prace artysty można będzie oglądać od 10 sierpnia w krakowskiej Galerii AS na ul. Św. Marka.kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Joanna ZE, dodano: 2012-08-10 07:50:31, czytane: 3729 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego