ENG

Rezydencja kuratorska w Austrii 2016

Konkursy, konferencje

Austriackie Forum Kultury w Warszawie ogłasza nabór na rezydencję kuratorską w Austrii. Temat rezydencji to "Netzwerken / Networking".

O rezydencję ubiegać mogą się: kuratorki i kuratorzy młodego i średniego pokolenia, którzy współpracują z instytucjami sztuki w Polsce.

Co oferujemy: rezydencja może trwać do 8 tygodni i odbywa się w austriackiej instytucji artystycznej. Program obejmuje stypendium w wysokości 1.000 Euro, koszty podróży, zakwaterowania oraz miejsce do pracy.

Podczas rezydencji kuratorka/kurator pracować będzie nad projektem wystawy na powyższy temat, która następnie powinna zostać zrealizowana w instytucji macierzystej w Polsce.

Istnieje możliwość współfinansowania realizacji tej wystawy. W programie uczestniczą następujące instytucje w Austrii: Friedrich Kiesler Stiftung, Wiedeń; Landesgalerien (Salzburg) / das Traklhaus we współpracy z Leopold Kohr Akademie; Kunsthalle, Wiedeń; Ars Electronica, Linz. Rezydencja odbędzie się w jednej z tych instytucji.

Kiedy: Rezydencja musi zostać zrealizowana w całości do końca 2016 roku, przy czym można podzielić ją na kilka części czasowych. Realizacja wystawy powinna nastąpić w 2017 roku.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 25 sierpnia 2016 na adres: warschau-kf@bmeia.gv.at.

Aplikacja powinna zawierać: list motywacyjny lub zarys projektu, życiorys oraz list polecający z instytucji macierzystej.

Więcej informacji: www.austria.org.pl

 kategoria: Konkursy, konferencje, autor: , dodano: 2016-08-04 14:50:04, czytane: 1901 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego