ENG

Studenci warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych

Plenery

Od 15 do 27 kwietnia, wzorem lat ubiegłych, w pracowniach CRP oraz na terenie orońskiego parku swoje prace realizuje siedmioosobowa grupa młodych adeptów sztuki rzeźbiarskiej. Są to studenci Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP z Pracowni Rzeźby prof. Antoniego Janusza Pastwy. Powstałe w trakcie pleneru realizacje będą prezentowane w pracowni oraz przestrzeni parkowej.

Jak każdego roku opiekunem grupy studentów jest dr Rafał Rychter, absolwent Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie, który w 1999 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Adama Myjaka. Od 2001 roku jest asystentem w pracowni prof. A.J. Pastwy. Od 2012 jest prodziekanem Wydziału Rzeźby. W marcu 2015 był opiekunem pleneru odbywającego się ramach Ogólnopolskiej Płaszczyzny Współpracy Artystycznej w Orońsku. Jako artysta zajmuje się rzeźbą, obiektem, fotografią. Uczestniczył w wielu wystawach, m.in. w Orońsku: Model do składania, Sztuka III RP , IV edycji Triennale Młodych . W 2006 roku w orońskiej Galerii „Oranżeria” zaprezentował swoje prace na wystawie Współczynnik. Poza Orońskiem wystawiał również w Warszawie, Poznaniu jak też poza granicami kraju: w Niemczech, Francji, Słowacji i na Węgrzech.

 

 kategoria: Plenery, autor: Joanna ZE, dodano: 2017-04-13 11:51:07, czytane: 1217 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego