ENG

Zaproszenie do programu Artysta - Zawodowiec

Wydarzenia

Artysta – Zawodowiec to projekt edukacyjny dla artystów i artystek sztuk wizualnych oraz osób studiujących na uczelniach i wydziałach artystycznych. Jak co roku wyjątkowe grono ekspertów i ekspertek w dziedzinie sztuki współczesnej opowie o narzędziach i praktykach pomocnych w zawodowym funkcjonowaniu w świecie sztuki.

Projekt organizowany jest już od 5 lat, uczestniczyli w nim studenci i studentki z 10 szkół artystycznych z całej Polski. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, ze względu na organizację wydarzenia w formie zdalnej, jego zasięg jest jeszcze większy. Niektóre wykłady będą prowadzone w języku angielskim przez specjalistów i specjalistki zagraniczne.

Wykłady online będą odbywały się od 16 marca do 30 kwietnia, we wtorki i czwartki o godzinie 18:00. Nasi wykładowcy prowadzą też indywidualne konsultacje portfolio online dla osób uczestniczących w projekcie. W tym roku wybranych uczestniczek i uczestników projektu zaprosimy na Letnią Szkołę, czyli 7-dniowy wspólny wyjazd do Sokołowska.

Wykłady poprowadzą: Piotr Płucienniczak, kolektyw Slavs&Tatars, Ewa Tatar, Sebastian Cichocki, Karolina Maria Wojciechowska, Agnieszka Sural, Piotr Drewko, Magdalena Komornicka, Szymon Żydek, Agnieszka Polska, The White Pube i Pamela Bożek.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wykłady tłumaczone będą na język migowy.

Program zajęć

więcej informacji o projekcie na stronie  https://ingart.pl/pl/dzialalnosc/zawodowiec/_a_z_2021

oraz na facebookukategoria: Wydarzenia, autor: Dział komunikacji, dodano: 2021-03-17 12:11:59, czytane: 230 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego